Łódzki Port Gier 42
16-17 marca 2019
10:00-21:00
Łódzki Dom Kultury
Sesje RPG na ŁPG 40

Sesje RPG odbywać się będą w sali 310 (III piętro) (chyba, że w opisie sesji podano inaczej). Jeśli w opisie sesji jest informacja o zapisach, to będziemy je przyjmować zarówno przed imprezą (mailowo) jak i podczas jej trwania (w punkcie wypożyczeń). W zgłoszeniu prosimy podawać imię, nazwisko oraz informację, czy macie jakieś doświadczenie w grach RPG. Gdyby zdarzyło się tak, że osób chętnych będzie więcej niż przewidzianych miejsc, pierwszeństwo będą miały osoby początkujące. Wynika to z tego, że chcemy umożliwić spróbowanie swoich sił w "papierowych RPG-ach" ludziom, którzy nie mieli z nimi za wiele do czynienia do tej pory, a chcieliby zagrać i przekonać się na własnej skórze "jak to jest".

Sesja "Hanza" (sobota, godz 15:30)
Mistrz Gry: Forest
Limit graczy: 14
Zapisy: 1/14
Czas trwania: 3 godziny
Opis: Hanza to określenie związku miast handlowych. Kupcom do nich przynależącym było łatwiej handlować, podczas gdy pozostali mieli trudności z kupowaniem i sprzedawaniem. U szczytu potęgi liga hanzeatycka była dość bogata, by mieć własną armię, często lepszą niż państwowa.
Gracze wcielą się w Kupców, którym zależy na tanim zakupie towarów, oraz Rzemieślników chcących sprzedać swój towar za dobrą cenę.


Sesja "[ocenzurowano]" (niedziela, godz 11:00, sala 304)
Mistrz Gry: Kuba
System: Paranoia
Limit graczy: 3-6
Zapisy: 3/6
Czas trwania: 2-3 godziny
UWAGA - sesja zawiera duże ilości czarnego humoru i dystopii!
Opis: Przyjaciele Likwidatorzy! Wasz Przyjaciel Komputer ma dla Was kolejne najwyższej wagi zadanie. W [ocenzurowano] sektorze [ocenzurowano] [ocenzurowano] [ocenzurowano] jest [ocenzurowano] [ocenzurowano] dlatego [ocenzurowano] wyeliminować [ocenzurowano] [ocenzurowano] [ocenzurowano] [ocenzurowano] [ocenzurowano] Piot-R-BAZ-1 [ocenzurowano][ocenzurowano] [ocenzurowano] [ocenzurowano] za [ocenzurowano]. Również [ocenzurowano] [ocenzurowano] [ocenzurowano].
Przed wyruszeniem w drogę udajcie się do Sekcji Badawczo-Rozwojowej, gdzie nasi naukowcy przekażą Wam nowe, eksperymentalne wyposażenie, które przetestujecie w trakcie misji. W przypadku awarii sprzętu należy wypełnić formularz zgłoszenia zniszczenia własności Przyjaciela Komputera oraz udać się do najbliższej Budki Spowiedniczej, gdzie zostanie dokonana bezzwłoczna egzekucja.
Pamiętajcie: Szczęście jest obowiązkowe. Nieszczęśliwi obywatele mogą zostać użyci jako osłona reaktora.


Sesja "Monastyr" (niedziela, godz 13:00)
Mistrz Gry: Skobel
System: Monastyr (mechanika zmodyfikowana –oparta na BiTD)
Limit graczy: 3
Zapisy: 3/3 BRAK MIEJSC
Czas trwania: około 3,5 godziny
Znajomość settingu: zbędna
Konwencja: mroczne śledztwo, bohaterowie ze skazą, elementy dramatu i suspensu
Opis: Monastyr – to gra o odkupieniu i drugiej szansie. Bohaterowie przeżywają przygody w Dominium- świecie płaszcza i szpady. Ich bronią jest wiara, honor, odwaga i poświecenie. Z obnażonym mieczem stają naprzeciw bestii i czarnoksiężników.
Ale do serc ludzi wdziera się rozpacz, z ciemności dochodzą podszepty złych duchów, pajęczyna intryg spowija coraz gęściej. Nastały czasy bankierów i krzywoprzysięzców- czasy ludzi prawych przeminęły, by nigdy już nie powrócić. Ale Sekrety zawsze ujrzą światło dnia.


Sesja "Rat Queens" (niedziela, godz 17:00)
Mistrz Gry: Skobel
System: D&D 5E (podstawy)
Limit graczy: 4
Zapisy: 1/4
Czas trwania: ok 3,5 godziny
Znajomość settingu: zbędna
Opis: Wieczór rozpoczęłyście pełne najlepszych intencji. Kilka żarcików i grupa znajomych spotkanych w karczmie. Piwna piana na ustach ożywiała niezobowiązujące dyskusje i dodawała smaku klasycznej barowej bójce. Potem pamiętacie jak wasze pięści spotykały się z twarzą bladego rycerzyka z nic nieznaczącej rodziny. Słowem- wieczór miał okazję stać się białą plamą na mapie Waszego życia.
Ale nie! Rzeczy eskalowały.
Rat Queens – gracze wcielają się w role tytułowych bohaterek komiksów o drużynie młodych poszukiwaczek przygód w klasycznym świecie fantasy, które ripostą władają równie sprawnie, co mieczem. Seria jednakowo łatwo adaptuje absurdy, surowość i komizm typowych sesji dedeczków. Jednoczesny pastisz i laurka dla kultury i fanów RPG.

Wczytywanie...